Trzy powody, dla których powinnaś używać odżywki do rzęs

Czy chciałabyś, żeby twoje koleżanki zazdrościły ci długich i zadbanych rzęs? Czy zastanawiasz się, jak poprawić kondycję swoich rzęs? A może szukasz sposobu zregenerowania ich? Mamy dla ciebie proste rozwiązanie! Rozpocznij kurację z odżywką do rzęs.

Odżywka do rzęs – dlaczego powinnaś z niej korzystać?

Nie ma prostszej metody uzyskania olśniewającego spojrzenia. Stosowanie odżywek do rzęs może przynieść wiele pozytywnych wyników. Wzmocni twoje rzęsy, odbuduje ich strukturę, wydłuży, pogrubi i przyciemni. Jednym słowem zrobi z twoimi rzęsami to, co już dawno sobie wymarzyłaś lub zaplonowałaś. Jakie są powody, dla których powinnaś używać odżywki do rzęs?

Powód numer 1: rzęsy zniszczone zabiegami kosmetycznymi
Kobiety bardzo często marzą o długich i pięknych rzęsach. Decydują się wtedy na przeróżne zabiegi kosmetyczne, mniej lub bardziej inwazyjne, czasochłonne i kosztowne. Do najpopularniejszych należy zagęszczanie i przedłużanie rzęs metodą 1:1. Polega on na doczepieniu do naturalnych rzęs ich sztucznych odpowiedników. Trwa to około dwóch godzin. Przez następnych kilka tygodni wymagane jest uzupełnianie. Liczyć się więc trzeba z kolejnymi wydatkami i godzinami spędzonymi w gabinecie kosmetycznym. Po zabiegu pamiętać należy o następujących zasadach: nie wolno spać na boku, wykonywać mocnego makijażu (dotyczy to tuszowania rzęs), zaś demakijaż trzeba robić bardzo delikatnie. Niestety zdarza się, że wraz ze sztucznymi rzęsami, które po jakimś odklejają się, wypadają również nasze naturalne rzęsy. Tym kobietom, które chcą uniknąć takich niedogodności, poleca się odżywki do rzęs. Ich aplikacja jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Podobna jest do namalowania kreski eyelinerem, z tą różnicą, że kreska to będzie bezbarwna. Na rynku dostępne są również odżywki do rzęs ze szczoteczką zamiast pędzelka. To dobre rozwiązanie dla tych pań, które nie mają wprawy w posługiwaniu się aplikatorem – pędzelkiem.

Powód numer 2: rzęsy słabe i krótkie
Jeśli Matka Natura nie obdarzyła cię długimi rzęsami, to nie martw się. Regularne i wytrwałe używanie odżywki do rzęs może zmienić ten stan rzeczy. Składniki zawarte w odżywkach stymulują wzrost rzęs, wzmacniają je i odżywiają. Pierwsze efekty będziesz mogła zaobserwować już po około czterech tygodniach. Na końcowy rezultat przyjdzie ci poczekać nieco dłużej – w zależności od odżywki okres wydłużenia i regeneracji może wahać się od dwóch do trzech miesięcy. Dla podtrzymania efektów kuracji producenci zalecają aplikowanie odżywki do rzęs kilka razy w tygodniu.

Powód numer 3: naturalnie długie rzęs
Kobiety cały czas poszukują takich rozwiązań, które udoskonalą ich wygląd, a z nich samych uczynią gwiazdy z Hollywood. Odżywki do rzęs można potraktować jako takie kosmetyczne ulepszacze. Sprawiają, że rzęsy rosną na długość i grubość, są nawilżone, sprężyste i podkręcone. Za ich pomocą każda kobieta może osiągnąć naturalny efekt długich rzęs. Odżywki do rzęs można również wykorzystać, kiedy nie musisz olśniewać wyglądem, a chcesz jedynie zrobić niewielką kurację lub przetestować kolejny kosmetyk.

Dodaj komentarz