Odżywka do rzęs – wybieramy najlepszą

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest coraz więcej odżywek do rzęs. Spośród nich musimy wybrać tę, która spełni nasze oczekiwania. Jak tego dokonać? Wszak chodzi tu o bardzo ważną sprawę. To nasze rzęsy będziemy poddawać kuracjom i testom. A chciałybyśmy, żeby rezultaty były jak najlepsze.

Działanie odżywek do rzęs

Nie wszystkie odżywki do rzęs funkcjonują podobnie. Większość z nich ukierunkowana jest na wielowymiarowe działanie. Z reguły to właśnie te są najlepsze. Takie odżywki do rzęs z jednej strony wydłużają, pogrubiają, zwiększają objętość i przyciemniają włoski. Z drugiej zaś strony wspomagają regenerację, wzmacniają, odżywiają i stymulują rzęsy do wzrostu. Są też odżywki nabłyszczające i podkręcające. Wystrzegać należy się odżywek do rzęs, które redukują lub niwelują wcześniej uzyskane efekty; działają tylko w trakcie trwania terapii. Po skończonej kuracji rzęsy wracają do swojej pierwotnej formy i kondycji. Czasami można zaobserwować pogorszenie się stanu włosków, ich przerzedzenie, a nawet wypadanie.

Generalnie pierwsze efekty zaobserwować można po około czterech tygodniach. Na końcowe rezultaty przyjdzie nam jednak poczekać dwa lub trzy miesiące. Niektórzy producenci gwarantują działanie już po dwóch tygodniach

Optymalne efekty możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy przejdziemy wszystkie etapy kuracji. Zalecenia producentów sprowadzają się to jednej zasady: systematyczne używanie odżywek do rzęs przyniesie wyczekiwane rezultaty. Sposób użytkowania w większości tych produktów jest podobny. Aplikację wykonuje się każdego wieczora po dokładnym demakijażu. Cienkim pędzelkiem maluje się kreskę (podobnie jak eyelinerem) na górnej powiece. Niektóre odżywki do rzęs nakładać można również na dolną powiekę i brwi. Aplikator – pędzelek zastępuje czasami zwykła szczoteczka.

Zanim wybierzesz odżywkę do rzęs

Zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz od swojej odżywki do rzęs. Mając na względzie opisane powyżej odmienne sposoby ich działania, zdefiniuj problem. Dostosuj odżywkę do swoich oczekiwań. Stań przed lustrem i przypatrz się swoim rzęsom. Jeśli dopiero rozpoczynasz kurację, zrób im zdjęcie. W ten sposób udokumentujesz stan swoich rzęs przed, w trakcie i po zakończeniu stosowania odżywki. Postaraj się dokładnie określić ich wygląd – pomoże ci to dopasować rodzaj odżywki do twoich wymagań i ogólnej kondycji rzęs. A może znasz przyczynę, która od środka niszczy strukturę twoich rzęs?

Wybór odżywki do rzęs

Czym kierować się, wybierając odżywkę do rzęs? Najważniejszym kryterium są twoje oczekiwania i kondycja rzęs. Drugą, równie istotną kwestią, jest skuteczność i szybkość działania. Jeżeli chcesz szybko osiągnąć efekt długich i odżywionych rzęs, postaw na odżywki działające już po miesiącu. Jeśli czas nie jest dla ciebie istotny, a liczy się jedynie piękne spojrzenie, wybierz kosmetyk, który spełnia wiele funkcji lub przeciwnie – tylko wydłuża lub regeneruje rzęsy. W zależności od preferowanej przez ciebie metody aplikacji, zaopatrz się w odżywkę do rzęs ze szczoteczką lub cienkim i szpiczasto zakończonym pędzelkiem.

Dodaj komentarz