#5 Odżywka do rzęs LONG 4 LASHES

long 4 lashesLong 4 Lashes uplasowała się na piątym miejscu zestawienia. Odżywka do rzęs ma wydłużać, pogrubiać i odżywiać rzęsy. To wszystko dzięki składnikom pochodzenia naturalnego.

Long 4 Lashes zawiera między innymi kwas hialuronowy (wygładza i nawilża), prowitaminę B5 (odżywia i dodaje sprężystości oraz elastyczności), a także allantoinę (chroni przed podrażnieniami i reakcjami alergicznymi; dodatkowo nawilża). Mimo to na efekt końcowy musiałam dość długo czekać. Zregenerowane (w małym stopniu) rzęsy zauważyłam dopiero po ponad sześciu tygodniach. Z takiego obrotu spraw nie będą zadowolone te kobiety, które chciałyby mieć dłuższe i grubsze rzęsy w krótkim czasie.

Aplikator przypomina pędzelek od błyszczyka.

Jest za duży, by dotrzeć nim do górnej linii rzęs. Trzeba nabrać wprawy w posługiwaniu się nim. Zanim opanowałam aplikację, przytrafiło mi się parę niespodzianek. Kilka razy pomalowałam sobie pół powieki. Zdarzyło się też, że produkt przedostał się do oka. Mimo allantoiny w składzie czułam przez pewien czas pieczenie, pojawiło się też niewielkie zaczerwienienie. Uchwyt aplikatora, zakrętka buteleczki jednocześnie, jest bardzo duży i niewygodnie układa się w dłoni. Pędzelek bardziej nadaje się do malowania brwi. Postanowiłam wypróbować Log 4 Lashes na brwiach. Zauważyłam jedynie delikatne zagęszczenie i przyciemnienie.

Odżywka do rzęs Long 4 Lashes ma przyjemną konsystencję w postaci gęstego żelu. Kiedy już opanujemy aplikację, przekonamy się, że jej trwałość na rzęsach jest zadowalająca. Nie spływa do oczu i nie zostawia na rzęsach białych śladów. Jednak pod kuracji zauważyłam (przydarzało się to zwłaszcza wieczorami), że końcówki moich rzęsy robiły się białe. Nie wyglądało to estetycznie.

Plusy

  • Poprawia kondycję rzęs
  • Można stosować na rzęsy i brwi
  • Konsystencja

Minusy:

  • Nieporęczny aplikator
  • Może powodować podrażnienia
  • Długi czas oczekiwania na efekty