#15 Odżywka do rzęs LATISSE

latisseProdukt o nazwie Latisse jest dość popularny w USA. Stosuje się go zazwyczaj w celu wydłużenia i zagęszczenia rzęs. Latisse niestety nie przypomina wyglądem, składem, ani sposobem aplikacji innych kosmetyków wpływających na kondycję rzęs – odżywek do rzęs.

Latisse zamknięty jest w białej butelce z korkiem. Dozownik dostosowany jest tak, aby można było wycisnąć jedną kroplę. Jak przeprowadzać aplikację? Najpierw należy zakupić w drogerii pędzelek; do opakowania nie dołączono żadnego aplikatora. Latisse nakłada się na oczyszczoną skórę powiek; dokładne usunięcie tuszu do rzęs i cieni do powiek ułatwi wchłanianie się i działanie produktu. Jedną kroplę Latisse należy nałożyć na pędzelek i nanieść na linię górnych rzęs. Tak samo trzeba przeprowadzić aplikację na drugim oku. Ponieważ produkt ma płynną konsystencję, należy uważać, by nie spłynął do oczu i nie wywołał podrażnień. Po każdej aplikacji pędzelki wyrzuca się i kupuje nowe – zwiększa to niestety koszty kuracji.

Jest wątpliwe, czy Latisse może wydłużyć lub pielęgnować rzęsy.

Dlaczego? Produkt stosowany jest podczas leczenia wad aparatu wzroku. Wzrost rzęs jest efektem ubocznym i krótkotrwałym. Po zakończeniu kuracji większe rzęsy wypadają, a efekty zanikają. Podczas kuracji zauważyć można odbarwienie powiek lub zasychanie Latisse wzdłuż linii rzęs. Aby pozbyć się zaróżowienia i zaschniętego produktu, należy nasączyć płatek kosmetyczny płynem dwufazowym lub innym mocnym kosmetykiem do demakijażu, a następnie przetrzeć powieki. Jeżeli cierpi się na jakiekolwiek choroby okulistyczne lub dermatologiczne, przed rozpoczęciem kuracji należy skonsultować się z lekarzem. Latisse nie jest polecana osobom, które posiadają wrażliwą skórę powiek i wokół oczu oraz mają skłonności do alergii.

Plusy:

  • dokładny dozownik
  • łatwa aplikacja
  • lekko wydłuża

Minusy:

  • podrażnia i odbarwia powieki
  • duży koszt kuracji
  • nie jest polecany dla wszystkich osób