Czas zalśnić karnawałowym blaskiem! Co to są zabiegi bankietowe?

zabiegi-bankietowe

Podczas mojej ostatniej wizyty u kosmetyczki dowiedziałam się, że wprowadzili nowy rodzaj zabiegów tzw. zabiegi bankietowe. Pierwszy raz usłyszałam o czymś takim, dlatego stwierdziłam, że to idealny temat na wpis. Chcecie wiedzieć, co to są zabiegi bankietowe? Serdecznie zapraszam do przeczytania, czego dowiedziałam się od pań kosmetyczek. ♡

ZABIEGI BANKIETOWE

Po samej nazwie można już domyślić się, że zapewne chodzi o zabiegi upiększające przed jakimś ważnym wyjściem. Na bankiety chodzimy już coraz rzadziej, ale jest jeszcze mnóstwo innych okazji, kiedy chcemy wyglądać oszałamiająco. Zabieg bankietowy przeznaczony jest dla kobiet, które chciałyby poprawić wygląd skóry np. przed sylwestrem, przed ślubem lub inną ważną imprezą. Nic dziwnego, że coraz częściej znajduje się on w ofercie centrów kosmetycznych.

Co to jest zabieg bankietowy?

„Bankietówki” to seria pojedynczych zabiegów w obrębie twarzy, szyi oraz dekoltu, które natychmiastowo poprawiają wygląd twarzy. Zazwyczaj wykonuje się je 1-2 dni przed ważnym wydarzeniem, dlatego są to zabiegi nieinwazyjne i delikatne. Określiłabym zabiegi bankietowe jako krótkotrwałe nadrobienie zaległości w pielęgnacji, sposób na poprawę samopoczucia i ekspresowe usunięcie oznak zmęczenia.

Zabieg bankietowy | Jak to działa?

Najczęściej zabiegi bankietowe wykonuje się po to, aby zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia. Odpowiednio wykonany i dopasowany do potrzeb zabieg bankietowy:

• redukuje stres i nieprzyjemne napięcie skóry,
• wyrównuje koloryt skóry,
• oczyszcza skórę z zaskórników i wygładza,
• redukuje opuchliznę i cienie pod oczami,
• dodaje skórze świeżości i blasku.

Zabiegi bankietowe mają tę przewagę nad standardowymi rozwiązaniami, że efekty widoczne są od razu bez żadnych etapów przejściowych. Ja sama byłam w szoku, że istnieją takie zabiegi, po których twarz nie jest opuchnięta i zaczerwieniona w pierwszych godzinach lub dniach po. Wydaje się, że to rozwiązanie idealne.

Podstawowy zabieg bankietowy

Mimo że są nowością, zabiegi bankietowe stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, że pojawiają się różne ich rodzaje, które możemy dopasować do swoich potrzeb. Dowiedziałam się jednak, że wszystkie mają swój początek w tym samym miejscu. To standardowy zabieg bankietowy, czyli seria delikatnych zabiegów poprawiających kondycję skóry. Z reguły taki podstawowy zabieg przebiega w dwóch etapach:

1. Oczyszczanie twarzy delikatnym peelingiem, często takim z witaminą C (tzw. C-Peel). Na tym etapie można sobie również zafundować peeling kwasem migdałowym, jeśli to właśnie na oczyszczeniu cery zależy nam najbardziej.

2. Masaż twarzy po zaaplikowaniu serum lub maseczki o intensywnie odżywczym, nawilżającym, regenerującym, rozjaśniającym (w zależności od potrzeb) działaniu. Stosowane do tego zabiegu preparaty bardzo często opierają się na kwasie hialuronowym, koktajlach witaminowych lub peptydach – wszystko, aby zapewnić skórze młodość i nieskazitelny blask.

Cały zabieg nie trwa długo i jest maksymalnie skondensowany. Moim zdaniem to świetnie, ponieważ na dzień lub dwa przed planowaną imprezą zazwyczaj zależy nam na czasie. Relaksujący zabieg bankietowy nie powinien trwać dłużej niż godzinę – zazwyczaj jest to 30-40 minut.

Rodzaje zabiegów bankietowych

Podstawową wersję zabiegu bankietowego można dowolnie modyfikować i coraz częściej w salonach (takich jak ten, do którego regularnie chadzam) dostępne są różne rodzaje zabiegów bankietowych. Na czym polegają? Czym się różnią?

Golden Touch to zabieg bankietowy ze złotem, do którego używa się prawdziwego 24-karatowego złota. Może mieć różne formy, ale najpopularniejsze są po prostu okłady z płatków złota. Takimi plastrami masuje się twarz. Złoto można przemycić do naszej skóry także w postaci maseczki algowej ze złotem, a nawet jonoferazy lub ultradźwięków.

Hydrafacial to mikrodermabrazja wodna, czyli zabieg oczyszczająco-nawilżający w dwóch etapach. Po pierwsze wykonuje się delikatną dermabrazję lub zasysanie próżniowe za pomocą specjalnie zaprojektowanego urządzenia. Następnie na twarz nakłada się odpowiednie serum o właściwościach nawilżających i przeciwutleniających.

Kriomezolift to zabieg bankietowy wykorzystujący zimno oraz fale radiowe. Na początek to standardowy peeling, po którym nakłada się serum z witaminą C. Jednak potem na skórę działa się zmienną temperaturą – podgrzewa się falami radiowymi, a następnie chłodzi za pomocą krioterapii. W ten sposób poprawia się krążenie, dotlenia skórę i stymuluje produkcję kolagenu.

Cryolift to kolejny zabieg bankietowy opierający się na krioterapii, ale w tym przypadku również działanie światła LED. Komórki w skórze pobudza się za pomocą światła LED, a następnie schładza. Szok termiczny sprawia, że poprawia się krążenie krwi i wszystkie zaaplikowane składniki odżywcze wchłaniają się zdecydowanie lepiej.

Geneo to zabieg, z którego skorzystałam osobiście! Za pomocą specjalnej głowicy złuszcza się naskórek, jednocześnie działając na skórę za pomocą CO2. Wspomniana głowica rozprowadza na skórze specjalny żel (odmładzający lub odżywczy – oba na bazie kwasu hialuronowego i retinolu). Preparat wchłania się ekspresowo, ponieważ celem zabiegu jest przyspieszenie krążenia mikroskórnego, jak i również dotlenienie skóry.

Zachęcam, bo po takim zabiegu można poczuć się piękną 🙂